Robotyka dla smyka

Uczniowie klasy 5a zakończyli udział w projekcie "Kreatywność to nauka, każdy uczeń tego szuka". W ramach zajęć przez cały rok szkolny 2019/2020 oraz do połowy listopada roku szkolnego 2020/2021 odbywały się w ramach projektu zajęcia robotyki. Efektem spotkań są zbudowane roboty Lego Boost oraz zdobyta wiedza na temat programowania i posługiwania się urządzeniami TIK. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzymała tablety, zestawy Lego Boost oraz Ozoboty. Mimo zakończonych zajęć sprzęt nie zostanie odłożony do lamusa. Uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych technologii, które uatrakcyjnią lekcje oraz podniosą poziom zajęć matematycznych i komputerowych. Pomysłodawcą projektu Robotyka dla smyka jest Pani Katarzyna Kobryń, obecnie wychowawca klasy 2c.

W klasie 3 a trwają zajęcia robotyki realizowane w ramach projektu pn.: KREATYWNOŚĆ I NAUKA - KAŻDY UCZEŃ TEGO SZUKA, współfinansowanego ze środkówUnii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Dzieci aktualnie budują roboty z klocków lego. Środki dydaktyczne w postaci robotów i potrzebnego oprogramowania mają dużo zalet. Działają motywująco, nastawiając uczniów  pozytywnie do procesu uczenia się. Pełnią  funkcje poznawcze, zaznajamiając użytkowników z rzeczywistym działaniem robotów dzięki ćwiczeniom praktycznym. Mają niewątpliwie funkcje kształcące – wpływają bezpośrednio na proces poznawczy i rozwój umiejętności uczenia się.

Już niedługo gotowe roboty posłużą do nauki programowania. Dzieci  za pomocą tabletów będą sterować zbudowanymi przez siebie robotami. Zajęcia będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym.