Poznaj Polskę - Wizyta we Wrocławiu - Ostrów Tumski, Hydropolis

Dnia 09.12.2022 roku 27 uczniów klasy 5c i 6c wzięło udział w wycieczce do Wrocławia, zorganizowanej w ramach realizacji programu Poznaj Polskę. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili wystawę w Hydroplis, która jest całkowicie poświęcona wodzie i znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o ogromnej powierzchni, bo aż 4600 m². Oferuje ona 9 stref tematycznych, w których można m.in.: pogłębiać wiedzę o funkcjach wody pełnionych w ciele człowieka, samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych, obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni czy wejść do batyskafu Trieste – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi. Uczniowie brali także udział z warsztatach edukacyjnych „O planecie skalistej”. Wraz z przewodnikiem zwiedzili również zespół historycznego centrum Wrocławia. Zwiedzanie połączone z grą terenową - szlakiem Krasnali, było dla uczniów bardzo ciekawym doświadczeniem. Wycieczka zakończyła się posiłkiem i wymianą wrażeń.