Poznaj Polskę - Wizyta we Wrocławiu - Hydropolis i Kolejkowo

Poznaj Polskę - Wizyta we Wrocławiu - Hydropolis i Kolejkowo

Starsi uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę" byli w dniu 24 listopada 2022 r. we Wrocławiu.

Po pierwsze wszystko zaczyna się od wody… czyli Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. Wycieczka była odyseją w poszukiwaniu wody od dalekiego kosmosu po oceaniczne głębiny.

Uczniowie stoją na korytarzu, nad nimi duży napis Hydropolis.

Uczniowie stoją przed budynkiem Hydropolis. Przed nimi przewodnik, mówi do nich.

Każdy z uczestników, jak na podróżnika przystało, dostał dziennik podróży, w którym uwiecznił swoje podróżnicze wrażenia.

Książeczka z napisem: "Dziennik podróży. Odyseja wodna."

Książeczka, w której należy wpisać: "członkowie wyprawy", "wyprawa wyruszyła: data i godzina"

Dzieci wysłuchały historii skąd się wzięła woda na Ziemi. Nad wodą wisi kula symbolizująca Ziemię. W tle na monitorach film "Skąd wzięła się woda na Ziemi" oraz dzieci, które oglądają film.Ponadto papierkami lakmusowymi sprawdzali jaki odczyn ma woda, czym różni się woda górska od wody z kranu.

Trzy grupy dzieci po 4 osoby, badają papierkami lakmusowymi jaki odczyn ma woda.Z drewnianych skrzynek ułożone półki. Na nich poustawiane kubeczki i kwiatki w małych wiaderkach. Na półkach przyczepione napisy "#pij kranówkę"Po zwiedzaniu Hydropoilis, chwila przerwy na hamburgera :) w "Grill Brothers burgery Na Grobli". Zjedliśmy przepyszne hamburgery i frytki stekowe.

Czworo uczniów siedzi przy stoliku i jedzą hamburgery.

Kolejnym punktem zwiedzania było Kolejkowo - prawdziwy zminiaturyzowany świat. Miniaturowe pociągi, tramwaje, samochody oraz mieszkańcy, którzy aktywnie spędzają każdy dzień, czyli chodzą do pracy, spotykają się się w parku, robią zakupy, a wieczorami oddają się nocnemu życiu.

Dzieci oglądają miniaturowe budynki i auta we Wrocławiu.Uczeń pozujący do zdjęcia, w tle miniaturowe budynki Wrocławia nocą.

W Kolejkowie co 9 minut zachodzi słońce :) Zapada zmrok, rozświetlają się uliczne latarnie i światła w mieszkaniach.

Poniżej ten sam budynek dniem i nocą.

Wrocławski budynek (sklep) nocą, który znajdował się koło przejścia świdnickiego. Budynek oświetlony w środku, naokoło świeca lampy.Ten sam budynek (sklep) przedstawiony za dniaW Kolejkowie oglądaliśmy także miasto z pierników.

Dom z pewników. W tle dzieci oglądające go.

Małe domki z pewników. Przed nimi bałwanki z pierników. Dzień był bardzo udany, dzieci zadowolone, na długo zapamiętają ten dzień.