eTwinning w SP 9 Dzierżoniów

W europejskim programie współpracy szkół eTwinning nasza szkoła uczestniczy od 2005 roku. Od tego czasu zrealizowaliśmy wiele projektów, z których 35 zostało nagrodzonych Krajową Odznaką eTwinning a 31 – Europejską Odznaką Jakości eTwinning. Wielokrotnie znaleźliśmy się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu Nasz projekt eTwinning:

• W 2006 roku projekt Discovering Europe/Odkrywanie Europy zajął 3 miejsce.
  • W 2011 roku projekt Ecosystems around us…/Ekosystemy wokół nas… uplasował się na 2 miejscu w Polsce. Projekt znalazł się w gronie finalistów europejskiego konkursu eTwinning 2012. Przedstawicielka naszej szkoły uczestniczyła w trzydniowej Europejskiej Konferencji eTwinning w Berlinie w marcu tego roku.
  • W 2013 roku projekt Nature Explorers Club zajął II miejsce w kategorii “Przedmioty matematyczno-przyrodnicze” oraz zdobył pierwsze miejsce w krajowych konkursach eTwinning w Islandii i Portugalii w 2012 roku.
  • W 2014 roku projekt The Genius' Log zdobył III miejsce w ogolnopolskim konkursie "Nasz projekt eTwinning 2014".
  • W 2018 roku projekt Wojtek the Soldier Bear zwyciężył w kategorii dziedzictwo kulturowe, a projekt True stories from WW2 zdobył II miejsce w tej samej kategorii w konkursie "Nasz projekt eTwinning 2018".
  • W 2020 roku projekt English with Friends is...FUN!!! zwyciężył w kategorii wiekowej 7-10 lat w konkursie "Nasz projekt eTwinning 2020)

W roku szkolnym 2020-2021 realizujemy następujące projekty eTwinning:

Around the world with friends  - Dookoła świata z... Poznajemy świat online

Easter around Europe - Uczniowie poznają tradycje wielkanocne krajów Europy