Lekcje promujące zdrowie

Jak nie marnować jedzenia?

Który deser jest zdrowy?

Jak się zdrowo odżywiać?

Po co nam witaminy?

To tylko kilka pytań, na które dzieci z klas I-III szukały odpowiedzi na lekcjach promujących zdrowe odżywianie w październiku i listopadzie. W ramach programów prozdrowotnych, realizowanych w naszej szkole, uczniowie przygotowywali na warsztatach kulinarnych kolorowe kanapki na drugie śniadanie oraz rysowali plakaty z propozycjami zdrowych posiłków pełnych witamin. Klasy pierwsze szczególnie uwrażliwiono na problem marnowania jedzenia przez dzieci. Oczywiście najsmaczniejszą częścią lekcji była degustacja przygotowanych smakołyków!